ostukorv
Korv
toode - 0,00 €

Ostukorvis pole tooteid.

Vahesumma
0,00 €

weber_Extra_Fix

Rohkem vaateid

PLAATIMISSEGU WEBER EXTRA FIX 25KG

Parendatud nakketugevusega elastne (S1-klass) plaatimissegu.

weber Extra Fix on tsemendil baseeruv plaatimissegu, mis on mõeldud keraamiliste, klinker- ja mosaiikplaatide paigaldamiseks põrandatele ja seintele sisetingimustes.

weber EXTRA FIX sobib kasutamiseks nii kuivades kui märgades ruumides ja põrandakütte korral. Tänu suurele nakketugevusele ja elastusele sobib Extra Fix ka plaatide kinnitamiseks vannitubades hüdroisolatsiooni peal (weber.tec 822). Sobivad aluspinnad on põrandatasandussegud (nt weber 5000/6000, weber.floor 4150), betoon (nt weber S-30), tsementkrohvid ja pahtlid (nt weber TT), Fibo plokk, tellis, silikaat jms. Extra Fixi võib kasutada ka kaubandus- ja laopõrandate jm ühskondlikus kasutuses olevate pindade plaatimiseks.

Märkus: ekstreemsemates oludes sobib plaatimiseks weber RF (Renovation Fix) ja välitingimustes weber KF (Klinkerplaadisegu).

Saadavus: Jah

8,86 €

0,35 € / kg

 kott 

Liisi järelmaks

Hind:
Periood:
Sissemakse:

Näidiskuumakse al.

Info

Aluspind

Plaaditavad pinnad peavad olema puhtad, kõvad ja mahupüsivad. Aluspind puhastatakse naket nõrgendavatest ainetest nagu tolm, õli, tsemendipiim ja mitteniiskuskindlad pahtlid. Väiksemad pinna ebatasasused tasandatakse plaatimisseguga enne tööde algust. Tööde ajal ja kahel järgneval päeval peab aluspinna, segu ja plaatide temperatuur olema üle + 5ºC.

Segu valmistamine ja kasutamine

 • Segu valmistamiseks tuleb kuivsegule lisada vaid vett. Segamine käib trelli ja vispliga kahes etapis – esmalt segatakse kuivsegu ühtlaseks massiks vähema veega ning seejärel lastakse tal ca 10 minutit seista. Selle aja jooksul reageerivad lisaained veega mis aitab segul saavutada oma lõplikud kasutusomadused. Seejärel segatakse veel üks kord ning lisatakse ülejäänud veekogus. Valmissegatud plaatimissegu kasutusaeg on 5 tundi vee lisamisest.
 • Plaatimiseks peab aluspind olema korralikult segu jääkidest, tolmust, tsemendipiimast, õlist, rasvast jmt naket takistavatest teguritest puhastatud. Väiksemad pinna ebatasasused tasandatakse plaatimisseguga enne tööde algust. Värskelt valatud betoonpindade plaatimisel on enne tööde algust soovitatav aluspind tugevakiulise harja või puusiluriga üle hõõruda, et eemaldada naket nõrgestav tsemendipiim. 
 • Esmalt kantakse plaadisegu aluspinnalehambulise plaatimiskammi sirge servaga ning hõõrutakse kogu seguga kaetava pinna ulatuses laiali. See on oluline, kuna niimoodi talitades küllastatakse aluspinna poorid tihedalt plaadiseguga ja seeläbi saavutatakse parem nake segu ja aluspinna vahel. Plaat asetatakse pinnale ning surutakse tugevate erisuunaliste nihutamisliigutustega segusse, seeläbi saavutatakse korralik nakkepind segu ja plaadistuse vahele (ca 80…100 % nakkepind). Plaadi seguga nakkumise kontrolliks võib aeg-ajalt eemaldada mõne plaadi ja vaadata tema tagumise külje kattuvust plaatimisseguga. Põrandatel peaks oleks nakkepind 90 %, seintel 80 %.  
 • Plaati on võimalik korrigeerida orienteeruvalt 10 minuti jooksul peale plaadi segusse asetamist. 
 • Vuukide fikseerimiseks kasutatakse kas vuuginööri või vuugiriste. Vuugi fikseerimise abivahendid eemaldatakse vuugist peale plaadisegu kivinemist. Segu ei tohi täita üle poole vuugi sügavusest ja vajadusel tuleb vuuk puhastada kohe peale plaatide asetamist. 
 • Plaaditud põrandale ei tohi astuda enne 48 h möödumist!

Vuukimine

 • Kui plaadistus on saanud 1…2 päeva (mitteimavate pindade puhul 3 päeva) kuivada, võib alustada vuukimistöödega. Kui vuugi laius on 1…8 mm, sobib vuugiseguks weberi.vetonit DECO ja kui soovitakse laia vuugivahet, 3…20 mm, siis tuleb kasutada vuugisegu weber.vetonit PROF.
 • Vuugisegu paigaldamiseks kasutatakse spetsiaalset kummipõhjalist hõõrutit, millega surutakse segu tugevalt plaadi vuuki. Kindlasti peab kontrollima, et segu täidaks kogu vuugi sügavuse. Seejärel lastakse vuugisegul kuivada senikaua, kuni vuugisegu enam sõrme külge kinni ei jää. Siis on plaadistus valmis pesemiseks. Selleks kasutatakse vuugipesu käsna, millega on võimalik veel vuuki mingil määral töödelda.
 • Nurkade hermetiseerimiseks ja vajadusel deformatsioonivuukide tegemiseks kasutatakse sanitaarsilikooni weber SSL. Sanitaarsilikooni paigaldamiseks kasutatakse tavalist silikoonipüssi. Silikooni tuubi otsik tuleb ära lõigata diagonaalselt sellise kauguse pealt, et silikooniriba laius vastaks täidetava vuugi laiusele.
 • Nii vuugisegud kui silikoonid on saadaval omavahel kattuvas 30 erinevas toonis!

Kulu ja töövahendid

 • Vee kulu u 7 l /25kg (=u 0,28 l/kg)
 • Aluspinnast ja plaadi tüübist sõltuvalt on segu kulu 2,5...3,5 kg/m².
 • Väikeste mosaiikplaatide paigaldamisel on segukulu umbes 2 kg/m² (plaatimislabida hambulisus 6x6x4 mm).
 • Vuugisegu kulu on orienteeruvalt 0,6…1,0 kg/m², sõltuvalt plaadi suurusest.
 • Töövahendid pestakse veega puhtaks kohe peale kasutamist.

Praktilised nõuanded

Küttega põrandate plaatimisel on soovitatav enne plaatide paigaldamist tõsta temperatuur maksimumini ning enne plaatimist lasta põrandal ära jahtuda (selle tulemusel pinged vaibuvad). Betoonpindu on soovitatav niisutada enne plaatimist. Põrandakütte võib sisse lülitada alles 2 ööpäeva peale vuukimist. Suurte temperatuurikõikumistega pindadele on soovitatav plaadid paigaldada plaatimisseguga weber.vetonit RF (Renovation Fix).

Ohutusnõuded

Põhjustab ärritust. Sisaldab tsementi üle 5% kogumahust. Ärritab silmi, hingamisteid ja nahka. Väldi pikemat kontakti nahaga. Vajadusel kasuta kaitseprille, respiraatorit, kindaid või kaitsekreemi. Väldi tolmu sissehingamist. Segu silma sattumisel loputada koheselt rohke veega ning vajadusel konsulteerida arstiga.

Antud tootega koos on ostetud:

Vali tooted, mida ostukorvi lisada või vali kõik

Met.tugevdatud nurgateip 52,4mmx30,8m [10]

Met.tugevdatud nurgateip 52,4mmx30,8m [10]

17,65 €
       

Our Brand