ostukorv
Korv
toode - 0,00 €

Ostukorvis pole tooteid.

Vahesumma
0,00 €

PINOTEX ULTRA LASUR TEAK 1L

Rohkem vaateid

PINOTEX ULTRA LASUR TEAK 1L

Pinotex Ultra Lasur on mõeldud puitpindade dekoratiivviimistluseks ja kaitseks ilmastikumõjude eest. Sisaldab UV-filtrit, mis parandab kattekihi vastupidavust päikesekiirgusele ning toimeaineid, mis takistavad hallituse ja vetikate levikut Pinotex Ultra Lasur’ga töödeldud puitpinnal.

Saadavus: Jah

11,90 €
 tk 

Info

PINOTEX ULTRA LASUR on mõeldud dekoratiivviimistluseks ning kaitseks ilmastikumõjude eest. Moodustab läikiva lakitaolise ja läbipaistva, niiskuskindla kattekile. Sobilik nii uute kui ka vanast värvist puhastatud, saetud ja hööveldatud puitpindade viimistlemiseks. Näiteks: fassaadid, avatäited, piirdeelemendid. Iseäranis hästi sobib hööveldatud pindadele.
NB! Ei sobi seenhaigustega nakatunud või kahjuritest asustatud puidu töötlemiseks.

Kogukulu: saetud puit 4-8 m2/L; hööveldatud puit 8-12 m2/L
Kuivamisaeg: tolmukuiv 6 h; ülevärvitav 12 h
Värvus: teak
Läige: läikiv
Kogus: 1,0 L
Värvimistingimused: üle +5 0C
 
Pinna ettevalmistus
Töödeldav puitpind peab olema puhas, kvaliteetne ning vaba seenkahjustustest (mädanik-, hallitus- ja sinavusseentest).
Kõikidel tööetappidel peab puit olema kuiv, niiskussisaldusega 14-20%.
Määrdunud pind puhastada soovitavalt kuivalt harjaga. Tugevasti seotud tolm, rasv ja nõgi eemaldada puhastusvahendiga, seejärel loputada pind hoolikalt puhta veega ning lasta enne ülevärvimist kuivada.
Hallitus ning pinnapealne orgaanika eemaldada mehhaaniliselt niisket harja, käsna või kaabitsat. Järgnevalt pesta pind puhastusvahendiga Sadolin BioCleaner, loputada hoolikalt puhta veega ning lasta enne ülevärvimist kuivada.
Pinna puhastamisel vältida puitu kahjustada võivate puhastusmeetodite (nt liivaprits) kasutamist.
Oksakohtadest eemaldada vaik mehhaaniliselt või lakibensiinis immutatud lapiga.
Parema nakke tagamiseks eemaldada pinnalt mehhaaniliselt tugevakiulise harjaga või pestes vana lahtine puidukaitsevahendi kiht, samuti pisut lagunenud või halliks värvunud puidukiht.
Pinnal olev vana värv eemaldada täielikult kas mehhaaniliselt (kaabits, tugev hari), termiliselt (soojaõhupuhur, infrapunane kiirgus) või keemiliselt (värvieemaldusvahend).
Puitlaudise kinnitamisel eelistada tsingitud naelu ja kinnitusklambreid. Eelnevalt töötlemata metalldetaile kasutades tuleb need enne puitpinna lõplikku ülevärvimist eraldi rooste vastu kaitsta.
Jälgida, et puitvooder oleks korralikult tuulutatav, katus ja vihmavee süsteem korras, drenaaž töötaks tõrgeteta ning puit oleks minimaalselt 30 cm kõrgusel maapinnast.

Immutamine
Maksimaalse kaitseefekti ja ühtlase tooni tagamiseks immutada uued või vanast värvist puhastatud puitpinnad üks kord lahustipõhise biotsiidse immutuskrundiga Pinotex Base BPR.
Enne pinnaviimistlust lasta immutatud pinnal nõuetekohaselt kuivada vähemalt 24 tundi.
Eriti hoolikalt töödelda puitlaudise otsi, immutades neid küllastumiseni.
Puitpinna immutamine teha võimalikult varases etapis. Töötlemisega hilinemisel ehk puidu jäämisel ilmastiku meelevalda halveneb järgnevate viimistlusvahendite nake puidu pinnaga.

Lõppviimistlus
Esmalt veenduda, et aluspind oleks piisavalt kuiv.
Pinna lõppviimistlus teha 2 kihis puidukaitsevahendiga Pinotex Ultra Lasur.
Varem tootega Pinotex Ultra Lasur kaetud pinna uuendamiseks piisab ühest kattekihist.
Iga järgnev kattekiht muudab värvitooni tumedamaks, läikivamaks ning kestvamaks.
Värvitu Pinotex Ultra Lasur on mõeldud kasutamiseks toonimisalusena või valitud tooni heledamaks muutmisel. Värvitu toodet osakaal tohib lõpptootes olla kuni 30%.

Soovitused värvimiseks ja hooldamiseks
Enne kasutamist ja töö käigus puidukaitsevahendit hoolikalt segada. Toode on kasutusvalmis ning ei vaja vedeldamist.
Nõutav õhu- ja pinnatemperatuur puidukaitsevahendi pinnale kandmise ja kuivamise ajal +8...30°C (soovitavalt +18±2°C), suhteline õhuniiskus < 80 %. Vältida värvimist külma ja niiske (vihm, udu, kaste), aga ka tuulise ilmaga, samuti otsese päikese käes.
Toode kanda pinnale pideva kihina piki puidukiudu. Eriti hoolikalt töödelda pindasid, mis on altimad niiskuse mõjule (nt laudise otsad).
Pinotex Ultra Lasur toonid on omavahel segatavad. Vajadusel võib valitud värvitooni heledamaks muutmiseks lisada tootele värvitut Pinotex Ultra Lasur’t (kuni 30%).
Tagamaks ühtlast värvitooni on suurte pindade katmisel soovitatav segada vajalik kogus toodet kokku ühte nõusse.
Enne puitlaudise vms detailide paigaldamist on soovitav need katta vähemalt ühe kihiga ka tagantpoolt.
Töövahendid puhastada koheselt peale töö lõpetamist, kuivanud toodet saab eemaldada ainult mehhaaniliselt.
Vältida tootega Pinotex Ultra Lasur kaetud pindade sattumist otsesesse kokkupuutesse happelist või leeliselist reaktsiooni andvate pindadega (näit lõpuni kuivamata krohv), mis võib kahjustada puidukaitsevahendit.
Ekspluatatsiooni käigus määrdunud pinna puhastamiseks kasutada leiget vett või neutraalseid puhastusvahendeid. Töövahendina kasutada pehmet harja.

Our Brand